rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Atak na krzyże w szkołach to powrót do komunizmu !

2009-11-03 | Tagi: ateizm i laicyzm znaczy to samo | komisarze | komunizm wraca | moloch biurokracji Brukseli i Strasburga | Precz z komuną | UE upadabnia się do ZSRR | Wyrok na krzyże

Gdy zbankrutował ZSRR, to wydawało się, że pewne anomalie ideologiczne mamy już za sobą, ale gdy zaczęto budować superpaństwo pod nazwą Unia Europejska, to zaczęło mi pachnieć nowym sowietyzmem . Aż tu wkrótce po ogłoszeniu zwycięstwa "jedynie słusznego" Traktatu Lizbońskiego Trybunał Europejski nakazał zdjęcie krzyży ze szkół we Włoszech . Komunizm wraca tam, gdzie kiedyś powstał czyli na zachód !

Unia Europejska wyrolowała większość narodów pozbawieniem ich prawa do referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego, a na Irlandczykach i Czechach akceptację tego traktatu nieomal wymuszono .

Od czasu kiedy ogłoszono w Brukseli, że komunizm został obalony przez Niemców, którzy zburzyli mur berliński stało się dla mnie jasne, że Unia Europejska to nic innego jak Związek Sowiecki w zmodyfikowanej formie !!!

Przecież ideologie komunistyczną stworzyli Marks i Engels w Niemczech, a Lenina przewieziono z Niemiec do Petersburga pociągiem pancernym po przeszkoleniu go w zakresie terroryzmu państwowego .

Dla niedowiarków przypomnę jakie są wspólne elementy ideologii ZSRR i UE :

1. W ZSRR obowiązywał ateizm, a w Unii Europejskiej laicyzm, co oznacza to samo tylko ładniej brzmi

2. W Związku Sowieckim rządzili komisarze ludowi, a w UE rządzą również komisarze, tylko bez dodatku przymiotnikowego .

3. Związek Radziecki był teoretycznie wspólnotą narodów, a praktycznie scentralizowanym molochem biurokratycznym ze stolicą w Moskwie, natomiast UE, to też wspólnota róznych narodów ze scentralizowaną biurokracją tyle, że w dwóch miastach : Brukseli i Strasburgu .

4 . Konstytucja ZSRR była nadrzędnym prawem dla wszystkich narodów, a w UE Traktat Lizboński ma stać się ważniejszy od biblii i od każdej konstytucji narodowej, czyli wychodzi na to samo .

5 ZSRR miał swojego pierwszego sekretarza, ministra spraw zagranicznych, obrony itd. i żaden naród nie miał nic do gadania w sprawach polityki zagranicznej czy obrony, a w UE wkrótce będzie tak samo .

6. ZSRR dbał o propagandę i w każdym większym mieście każdego kraju członkowskiego był pomnik Lenina, albo pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej i napisy w stylu : " Dziękujemy za braterską pomoc", a w UE też dbają o propagandę sukcesu i wystarczy porozglądać się wokoło aby dostrzec tablice : "droga budowana ze środków unijnych", " kanalizacja wykonana w ramach funduszy wsparcia rozwoju regionalnego UE" , "pomoc studentom zapewniła UE ", Nic dodać nic ująć tylko pomyśleć ...

Ostatnie złudzenia co do tzw. demokracji unijnej straciłem, po ogłoszeniu wyroku na krzyże we włoskich szkołach jakie wydał Trybunał w Strasburgu.

Wojna z krzyżami, to przecież stara tradycja komunistyczna i nawet Karol Wojtyła w Nowej Hucie musiał osobiście bronić krzyża w czasach PRL-u .

Jak tak dalej pójdzie, to Bruksela i Strasburg zakażą czytania biblii w szkołach i polecą zastąpić przedmiot religii przedmiotem nauki na pamięć traktatu lizbońskiego.

Jednego jestem pewien w Polsce taki numer nie przejdzie, bo POLACY DALI SOBIE RADĘ Z ZSRR, TO Z UNIĄ EUROPEJSKĄ TEŻ SOBIE PORADZĄ .

PRECZ Z KOMUNĄ !

BÓG, HONOR, OJCZYZNA to są ideały prawdziwych Polaków, a bez krzyża nie ma ani Boga ani honoru ani Ojczyzny, bo krzyż jest symbolem najwyższego poświęcenia i honoru .

Rajmund Pollak

2009-11-04 | Dodaj komentarz
Polonista
2009-11-16 19:32:14
Przed przecinkami nie stawiamy spacji (to ten najdłuższy klawisz na klawiaturze)!!! Lecz się człowieku!!!
Rajmund Pollak
2009-11-17 09:04:56
@"Polonista" Pana uwagę odnośnie spacji przed przcinkami traktuję jako merytoryczną i przydatną dla autora tekstu . Nie wiem natomiast dlaczego Pan podszedł do przecinków tak emocjonalnie, dodając aż trzy wykrzykniki ? Pana drugie zdanie natomiast nacechowane jest brakiem respektowania elementarnych zasad kultury i brakiem jakiejkolwiek odwagi cywilnej. Jeśli Pan zwraca się do mnie w drugiej osobie liczby pojedynczej, używając dwuznacznego zwrotu, to powinien Pan przedstawić się z imienia i nazwiska, aby czytelnicy wiedzieli z kim mają do czynienia . System komunistyczny i inne systemy totalitarne między innymi dlatego były tak złe, że wielkie znaczenie miały anomimy i pseudonimy autorów przeróżnych epitetów . Powinien Pan zrozumieć, że istnieje zasadnicza różnica między krytyką merytoryczną ( np. spacja przed przecinkiem), a prymitywną złośliwością .
Polonista again
2009-11-17 13:27:11
Daj spokój z tymi systemami. Człowieku mamy już prawie drugą dziesiątkę XXI wieku, a ty dalej piszesz jakby wczoraj padł mur berliński. Powalony system jest w twojej głowie, który przejawia się brakiem trzeźwego spojrzenia na świat. Szukaj dalej afer, skandali i tego typu podobnych rzeczy. Im dłużej będziesz się przejmował tym wszystkim, tyk krócej będziesz żył. I to jest właśnie największa korzyść tego pseudobloga. A z imienia i nazwiska przedstawiam się tylko ludziom, których szanuję.
Rajmund Pollak
2009-11-17 20:17:17
@ "Polonista again" Przedstawienie się z imienia lub nazwiska należy do kategorii kultury osobistej i jest miarą szacunku do samego siebie. Powinieneś zastanowić się czy Twoja miara szacunku do innych jest taka jak szacunek innych do Ciebie ? Żeby zrozumieć dzisiejsze czasy, trzeba znać historię, a historia kołem się toczy . Dlatego każdy, kto uważa , że można budować przyszłość bez doświadczeń przeszłości niewiele konstruktywnego zdziała , bo będzie powtarzał błędy przeszłości . Jeżeli ktokolwiek uważa , że zdejmowanie krzyży ze szkół cokolwiek unowocześni, to jest to tkwienie w dawnych błędach i warto mu przypomnieć, że takie metody stosowali już komuniści i niczego nie unowocześnili . Czy się to komu podoba czy nie, Polska jest krajem szacunku do krzyża i nikt tego nie zdołał ani nie zdoła zmienić !
Polonista again again
2009-11-17 22:43:07
Przecinki misiu, przecinki... Już zapomniałeś? Słabiutko!
Robert Kowal
2009-11-19 11:30:38
Szanowny Panie Rajmundzie.Cieszę się,że zechciał Pan otworzyć blog na naszym portalu, który chce być płaszczyzną wymiany różnorodnych poglądów.Proszę się nie przejmować anonimowymi złośliwościami.Odwaga cywilna potaniała odkąd ludzkość wymyśliła internet.Prezentacja nawet skrajnych opinii służy debacie publicznej w naszym mieście.
Robert Kowal
2009-11-19 11:30:38
Szanowny Panie Rajmundzie.Cieszę się,że zechciał Pan otworzyć blog na naszym portalu, który chce być płaszczyzną wymiany różnorodnych poglądów.Proszę się nie przejmować anonimowymi złośliwościami.Odwaga cywilna potaniała odkąd ludzkość wymyśliła internet.Prezentacja nawet skrajnych opinii służy debacie publicznej w naszym mieście.
Rajmund Pollak
2009-11-19 19:59:05
@ Robert Kowal Dziękuję za ciepłe słowa .
arturpalyga
2009-11-19 23:54:12
Również się cieszę, że Pan ma swoją trybunę, i że mogę to sobie przeczytać i uważam to za wartość, choć kompletnie się z Panem nie zgadzam i irytuje mnie, jak Pan kompletnie bez sensu, moim zdaniem, rozbija oficjalne spotkania. Blog jest ok.
Rajmund Pollak
2009-11-20 19:16:55
@ Artur Pałyga panie Arturze ja pamiętam pana jeszcze jako dziennikarza i wtedy Pan formułował opinie samodzielnie, a teraz czasami mam wrażenie, iż powtarza Pan bez zastanowienia teorie doktora Okrzesika . Żadnych spotkań nie rozbijam , a co najwyżej przypominam fakty , o których niektórzy woleliby zapomnieć . Cenię to, że ma Pan odwagę podpisać się z imienia i nazwiska. Pozdrawiam i.... być może do zobaczenia na premierze Pana najnowszej sztuki .
arturpalyga
2009-11-21 01:40:06
No więc o to chodzi, że nie tyle przypomina Pan fakty, co uniemożliwia wypowiedzenie się innym.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516162
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Atak na krzyże we włoskich szkołach jak za komuny w ZSRR !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała